دانلود پاورپوينت راه اندازی مرکز داده در ایران رشته آمار در قالب 22 اسلايد و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابليت ويرايش

 

 

از آنجايي كه مركز داده ها به عنوان معياري براي پيشرفت فناوري اطلاعات در يك كشور به حساب مي آيند و اهميت آنها در سطح ملي است ،امري است كه بايد با تامل و برنامه ريزي مورد توجه قرار بگيرد .چرا كه مباحثي مانند تجارت الكترونيكي ،دولت الكترونيكي و در حالت كلي دنياي الكترونيكي بدون داشتن مراكز داده هاي محلي بي معني و طرح هايي موقتي هستند .بنابر اين با از   ميان بردن موانع ،توجه بيشتر به اين امر و در نظر گرفتن مباحث فني و امنيتي مي توان از منافع اطلاعات و منابع ملي محافظت كرد. لذا ما نيز در اين بخش بر آن شديم كه تا حد بضاعت خود درباره راه اندازي مراكز داده در ايران تحقيقي هر چند اندك را انجام دهيم.

 

 


    شركت‌های ايرانی از روش‌های متفاوتی برای راه‌اندازی سايت‌های خود استفاده می‌كنند. برخی از امكانات ISP های داخلی استفاده می‌كنند. اين روش عليرغم اين كه امكان پشتيبانی مناسبی را برای مدير سايت فراهم می‌كند، اما از سوی ديگر به دليل پايين بودن پهنای باند ISP های ايرانی و همچنين نامتقارن بودن اتصالات (پايين‌تر بودن پهنای باند ارسال نسبت به دريافت) و همچنين بالا بودن ترافيك در برخی ساعات خاص، عملاً باعث كندشدن سايت می‌شود.روش ديگر، استفاده از امكانات شركت‌های خارجی است كه به روش‌های مختلفی انجام می‌پذيرد، اين روش‌ها علاوه بر بالا بردن هزينه‌ها، مشكلات خاصی را برای سايت‌های ايرانی به وجود آورده است كه از مهمترين آنها می توان به مسائل امنيتی اشاره كرد كه برای مدتی بزرگترين دغدغه مديران سايتهای ايرانی بود.

 

 


1-پايين آمدن ترافيك Gatewayهای شركت مخابرات:    در حال حاضر بيش از 30 سرور در كشورهای غربی (اكثرا كانادا ، امريكا و انگليس) در اجاره شركت‌های ايرانی قرار دارد. ترافيك ماهانه هر سرور به طور متوسط GB400 می‌باشد كه در مجموع بيش از  GB12000 ترافيك به gateway های شبكه Data كشور وارد می‌كند. با توجه به اين كه اكثر بازديدكنندگان اين سايت‌ها ايرانی هستند، در حقيقت كاربر ايرانی، برای بازديد سايت ايرانی، علاوه بر اين كه باعث     بالا رفتن ترافيك در gateway های شركت مخابرات می‌شود، خود نيز متوسط زمان بيشتری را بايد منتظر بماند.  اين مسئله در شكل 5-1 نشان داده شده است. در يك نمونه‌گيری آماری، تعداد hop ها برای ارتباط با يكی از سرورهای ايرانی واقع در Data Center خارج از كشور، عددی در حدود 26  بوده است.

 

 

 

فهرست مطالب:
ضرورت راه‌اندازی Data Center
امنيت بيشتر برای سرورها
مزايای در اختيار داشتن Data Center
موانع سخت افزاري
موانع نرم افزاري
ضوابط صدور مجوز ايجاد مجتمع
تعاريف
خدمات شبكه اي Networking
مقررات واگذاري مجوز مجتمع اينترنتي
مدارك لازم جهت ايجاد مجتمع