دانلود پاورپوینت معرفی هنر بن سای جهت رشته هنر و گرافیک در قالب 27 اسلايد و با فرمت ppt به صورت کامل و جامع و با قابليت ويرايش

 

 

 

بن ساي مجموعه اي از باغباني و هنر است که به واسطه آن گياه با يک تغيير شکل تحميل شده به يک مجسمه زنده تبديل مي شود. هنرمند با استفاده از مفاد زيبايي، وهمي از طبيعت را در غالب شکل مينياتوري پديد ميآورد. بنساي يک آرايش غيرطبيعي نيست بلکه در قالب يک تغيير شکل ساده، طبيعت اصلي را ذهن آدمي تداعي ميکند.بن ساي در اصل واژهاي ژاپني و به معني کاشت گياهان در گلدانهاي کم عمق است . به اين ترتيب که گياه در گلدانهايي کم عمق با خاک کم و در شرايط محدود کننده از نظر رشد قرار ميگيرد و با آرايش زيبا وتربيت صحيح به درختي مسن ولي کوچک تبديل مي شود. براي تحقق اين هدف تمام قسمتهاي گياه اعم از ريشه ها، تنه، شاخه ها، ميوه ها و گلها حايز اهميت هستند.

 


Bonsai واژه‌اي ژاپني است و به گياهاني گفته مي‌شود که با وجود داشتن اندازه‌ي بزرگ در طبيعت، براي نگهداري در محيط کوچک سازش يافته‌اند. اين کلمه از دو واژه‌ي Bon به معني سيني يا گلدان کوچک و Sai به معني درخت يا گياه تشکيل شده است.هنر پرورش بن ساي هزاران سال پيش در چين رونق پيدا کرد. چيني‌ها احترام خاصي براي آن قائل هستند. نگاره‌هاي بسياري از اين هنر در کتيبه‌هاي باستاني چين وجود دارد. وجود بن ساي و طبيعت در خانه از نظر مکتب بودائيسم، مفاهيم خاصي هم دارد. کم کم اين هنر از چين به ژاپن رسيد. ژاپني‌هاي خلاق به توسعه و تکميل آن پرداختند. هم اکنون چين و ژاپن از مهمترين صادر کنندگان بن ساي هستند.

 

 

 

 


فهرست مطالب
مقدمه
معيارهاي انتخاب گونه گياهي مناسب
بن ساي‌هاي هميشه سبز، خزان‌دار، مثمر و غير مثمر
طرق مختلف پرورش بن ساي
روش تربيت بن ساي ساقه
ريشه ها
تنه
شاخه ها
برگها
راس ساقه
پشت و روي يک بن ساي
انتخاب گلدان مناسب
خاك
ابزار براي فرم‌دهي و خرس بن‌ساي
قيمت بعضي بن‌ساي‌ها
مراكز توليد بن‌ساي